Angola High School Sports Schedule

(December 2017) January 2018 (February 2018)
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday

31



1



2



3

6:00 PM
Basketball (Girls Fr) @ East Noble

6:00 PM
Basketball (Girls JV) @ East Noble

7:30 PM
Basketball (Girls V) @ East Noble


4

6:00 PM
Basketball (Girls JV) Vs. Prairie Heights

6:30 PM
Wrestling (Boys JV) @ Lakeland

6:30 PM
Wrestling (Boys V) @ Lakeland

7:15 PM
Basketball (Boys JV) Vs. Prairie Heights


5

6:00 PM
Basketball (Girls V) @ Prairie Heights

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ Prairie Heights


6

6:00 PM
Basketball (Girls JV) @ Fremont

6:15 PM
Basketball (Boys JV) @ Wawasee

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ Wawasee

7:30 PM
Basketball (Girls V) @ Fremont

9:00 AM
Basketball (Girls Fr) @ Westview 4-Way

9:00 AM
Wrestling (Boys V) @ Peru Super 6


7



8

6:00 PM
Basketball (Boys Fr) Vs. East Noble


9

6:00 PM
Basketball (Girls V) Vs. NECC Tourney

6:30 PM
Gymnastics (Girls V) @ Wawasee

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ NECC Tourney -vs- TBD


10

6:00 PM
Basketball (Girls V) Vs. NECC Tourney

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ NECC Tourney -vs- TBD


11

6:00 PM
Swimming (Co-ed) @ Adams Central

6:30 PM
Wrestling (Boys JV) Vs. Bishop Dwenger

6:30 PM
Wrestling (Boys V) Vs. Bishop Dwenger


12

6:00 PM
Basketball (Girls V) @ NECC Tourney

7:30 PM
Basketball (Boys V) Vs. NECC Tourney


13

11:00 AM
Gymnastics (Girls V) @ Plymouth Invite

6:00 PM
Basketball (Girls V) @ NECC Tourney at West Noble

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ NECC Tourney -vs- West Noble

9:00 AM
Basketball (Boys JV) @ 4 Way Tourney

9:00 AM
Basketball (Girls JV) @ 4-Way Tourney

9:00 AM
Wrestling (Boys V) @ Garrett Invite


14



15



16

6:00 PM
Basketball (Boys Fr) @ Dekalb

6:00 PM
Basketball (Boys JV) @ Dekalb

6:00 PM
Basketball (Girls JV) Vs. Westview

6:30 PM
Wrestling (Boys JV) Vs. Bluffton

6:30 PM
Wrestling (Boys V) Vs. Bluffton

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ Dekalb

7:30 PM
Basketball (Girls V) Vs. Westview


17

6:30 PM
Gymnastics (Girls V) Vs. Wayne & Southside


18

6:00 PM
Basketball (Girls JV) @ Churubusco

6:00 PM
Swimming (Co-ed) @ East Noble

7:15 PM
Basketball (Boys JV) @ Churubusco


19

6:00 PM
Basketball (Girls V) Vs. Churubusco

7:30 PM
Basketball (Boys V) Vs. Churubusco


20

9:00 AM
Wrestling (Boys V) @ NECC Championships


21



22

6:30 PM
Gymnastics (Girls V) @ East Noble


23

6:00 PM
Basketball (Boys Fr) @ Heritage

6:00 PM
Basketball (Boys JV) @ Heritage

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ Heritage


24



25

5:30 PM
Swimming (Co-ed) Vs. Bishop Dwenger


26

5:00 PM
Basketball (Boys JV) Vs. Hamilton

6:00 PM
Basketball (Girls V) Vs. Hamilton

7:30 PM
Basketball (Boys V) Vs. Hamilton


27

4:30 PM
Basketball (Boys Fr) @ Fairfield

6:00 PM
Basketball (Boys JV) @ Fairfield

7:30 PM
Basketball (Boys V) @ Fairfield

9:00 AM
Wrestling (Boys V) @ Sectional


28



29

6:00 PM
Basketball (Boys Fr) @ Westview


30

6:00 PM
Basketball (Girls V) @ Sectional

6:00 PM
Gymnastics (Girls V) @ West Noble


31

6:00 PM
Basketball (Girls V) @ Sectional


1



2



3